Otázka, která trápí mnoho maminek, kterým se narodily holčičky. Propíchnout ouška nebo raději ne? Kdy je nejvhodnější čas na píchání oušek a jaké jsou nejvhodnější náušnice pro malé parádnice? Čtěte nový článek, který vám zodpoví vaše dotazy.

Píchnout ouška nebo ne?

Ještě když jsme byly malé holčičky my, bývalo pravidlem, že krátce po narození se píchaly ouška a snad každá z nás měla nostalgické zlaté náušnice s pomněnkami či růžovým kamenem. Pamatujete si je i vy? I vy toužíte po tom, aby vaše dcerka měla propíchnuté uši?

Správný čas kdy propichovat malým holčičkám uši je během prvních pár týdnů. S pícháním oušek byste ovšem měli počkat až po prvním očkování hexavakcínou.

Propíchnout jehlou nebo náušničky nastřelit?

Další otázkou, která vyvstane na téma první náušnice je propíchnout nebo nastřelit? Každá maminka má na výběr. Mnoho jich však preferuje nastřelení. Je to rychlé a holčičky to téměř nezaregistrují, jelikož celá akce trvá jen pár vteřin. Nastřelení má také další výhodu a to, že se ranka lépe hodí a tolik nehnisá jako ouško píchané jehlou.

Kdy propíchnout ouška aneb jak na první náušničky 2

Výběr náušnic nepodceňujte

Jako první šperk, který bude zdobit vaši malou princeznu rozhodně doporučujeme zlato nebo chirurgickou ocel. Doporučují se také náušnice, které se zasouvají zezadu. Je to z toho důvodu, že se dají nasadit současně při píchání jehlou. Naše nová kolekce Cutie náušnic jsou jako stvořené pro vaše malé ratolesti. Jsou moderní, jednoduché a vhodné jako první náušničky.

Dobré rady na závěr

Ouška by měl rozhodně píchat odborník. Ideálně pediatr nebo v kosmetickém studiu. Po nastřelení či propíchnutí je třeba o ouško pečovat. Vyhýbat se dlouhému koupání ve vodě. Ošetřovat ranku líhem. A hlavně by měly být náušnice na ouškách minimálně dva týdny v kuse, aby se vpichy správně zahojily.